2 февраля 2019р. ХПЛЗТ

При підтримці ювенальної поліції, учасники клубу стрільби з традіційного луку "Сармат" м. Харків, з метою пропаганди здорового образу життя, провели майстер клас по стрільбі з традиційного луку для дітей, які опинилсиь в складних житевих обставинах та є клієнтами центру деного перебування "Компас" БФ Благо. Під час майстер класу дітям розповіли історію луку від давнини до сучасності та продемонстрували можливості кожного класу. Навчили основам стрільби з традиційного луку та провели невиличке змагання.

Сподобалось дітям? Перегляньте світлини. 

 


  30.01.2019 Здобувачі  освіти Харківського  професійного ліцею залізничного транспорту взяли участь в обласних змаганнях зі стрітболу серед учнів ЗП(ПТ)О Харківської області. За результатами змагань наші юнаки зайняли друге місце.

Адміністрація ліцею вітає переможців.


Права людини.

Збірна команда здобувачів освіти Харківського професійного ліцею залізничного транспорту в складі: Токарєва Богдана, гр.№14; Сумцова  Владислава гр.№8; Литвиненко Валентини, гр.№1; Шовкопляс Артемія, гр.№8; Черемішного Яна, гр.№4; Костіна Дмитра, гр.№4.

 прийняла участь в загальноміському фестивалі : «Грай за права людини. Права і здоров  уразливих груп населення: заповнюючи прогалини за підтримки міжнародного благодійного фонду» і «Снід фондом Схід-Захід»

Організатором виступив Харківський благодійний фонд «Благо» при активній підтримці та участі Управління Національної поліції в Харківській області.

В фестивальному квесті приймали участь учні професійно-технічних навчальних закладів.,

Необхідно було відповідати на запитаня  з прав, обовзків, єбереження здоров, захисту від негативних явищ суспільства, розгадати кросворди, ребуси, продемонструвати фізичну підготовку, винахідливість та спритність.

Команда ХПЛЗТ з честю пройшла всі випробування і за підрахунками набраних очків вибороли друге місце.

Поздоровляємо збірну команду ліцею в складі: Богдана, Валентини, Владислава, Артема, Яна, Дмитра – активних і не байдужих людей  з перемогою !!!

 

 


В завершення туру по Західній України з 26 по 28 жовтня здобувачі освіти Харківського професійного ліцею залізничного транспорту відвідали ДНЗ «Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту»,                   м. Здолбунів.

За час проведений в училищі учні:

26 жовтня брали участь в спортивних змаганнях, де отримали перше місце

27 жовтня відвідали м. Клевань, «Тунель Кохання» : Лісова дорога у казку — «живий» зелений тунель у лісовому масиві, утворений заростями дерев та кущів. Сплітаючись між собою гілками і листям, вони виглядають наче тунель точної арочної форми.

28 жовтня заступниками директора Павлюком М.В. та Трало О.В. було проведено екскурсію училищем, учням показали навчальні кабінети та виробничі майстерні закладу, особливо учнів вразило навчальний кабінет в головній секції дизель-поїзда. Після екскурсії вихователь гуртожитку Ковтун А.О. провела майстер-клас «Зроби магніт-топіарій», ліцеїсти з задоволенням зробили магніт своїми руками, вже їдучі в поїзді кожен показував магніт і казав, що везе для любимої матусі.


25.10.2018 здобувачі освіти Харківського професійного ліцею залізничного транспорту відвідали м. Коломия Івано-Франківська область, а саме Музей Писанки, де зібрана колекція яєць, більше 6 тисяч, гід розказав про прийоми розписування писанок,про символи, що різняться в залежності від регіону України.

Далі ліцеїсти поїхали в м. Яремче, історичний центр Гуцульщини, пройшлися тропою Довбуша (4 км) відомого місцевого Робін Гуда, який грабував заможну польську шляхту і віддавав бідним селянам награбоване. Оглянули водопад Пробий.

Учні вперше побачили гори Карпати, красиву, казкову природу, де чудово дихається, просто гармонія людини з природою.


24.10.2018 вранці здобувачі освіти Харківського професійного ліцею залізничного транспорту відвідали м. Хотин - місто на правому березі Дністра районний центр в Чернівецькій області. Історія старовинного буковинського міста Хотин – це запеклі війни, великі повстання, славетні перемоги та страшні поразки, це історія жорстоких битв за володіння могутньою фортецею. Вже не одне століття свідком історичних подій є Хотинська фортеця, яка, до слова, входить до рейтингу «Сім чудес України».  Замок з кінофільму Хотинська фортеця користується популярністю серед кінематографістів. Замок можна побачити у таких фільмах: «Захар Беркут», «Д’Артаньян і три мушкетери», «Тарас Бульба», «Стріли Робін Гуда», «Ясса», «Стара фортеця», «Балада про доблесного лицаря Айвенго» та інші.

 

Після обіду, учні приїхали до Чернівці, а саме до Чернівецького залізничного ліцею. У підніжжя Карпатських гір в горбистій долині річки Прут знаходиться українське місто Чернівці. Поряд зі Львовом він вважається культурним центром Західної України і є історичним центром Буковини. 

Ліцеїсти оглянули Резиденцію православних митрополитів Буковини, яку виконав чеський архітектор Йосеф Главка. На сьогоднішній день тут розмістилися корпуси Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича; Руську вулицю, на якій зведена так звана П'яна церква або Русинська церква Святого Миколая, а також: римсько-католицькому костелі Серця Ісуса, Вірменська церква Святих Апостолів Петра і Павла, Турецький міст 19 століття, аркадний напівкруглий фонтан, павільйон у східних мотивах, встановлений над джерелом, а також кований велосипед і годинник у квітковій клумбі. Чернівці відомі своїми грандіозними ансамблями площ. Театральній площі, на якій знаходиться Музично-драматичний театр, Центральна площа Чернівців на площі розташована будівля міської Ратуші, увінчане 50-метрової двоярусною вежею, щодня о 12 годині дня з ратуші доноситься мелодія української пісні «Марічка», яку виконує трубач, одягнений у національний костюм Буковини.


23.10.2018 здобувачі освіти Харківського професійного ліцею залізничного транспорту відвідали м. Кам'янець-Подільський.

На невеличкому острівці, який відділений каньйоном і річкою Смотрич, розташоване Старе місто. Ліцеїсти оглянули: Тріумфальну арку, Кафедральний костел Святих апостолів Петра і Павла, Кам'янець-Подільську фортецю, Руську та Польську брами, Ратушу, пройшлися центром старого міста.

Кам'янець-Подільський – це діснеєвське місто посеред звичайнісінького райцентру. Місто надихає своєю величністю і водночас приземленістю. Тут дивовижна природа і неймовірні середньовічні споруди.


22.10.2018 В рамках екскурсійний туру по центральній та західній України, обміну досвідом та розширення кругозору, здобувачі освіти Харківського професійного ліцею залізничного транспорту відвідали м. Київ.

Для здобувачів освіти ліцею, проведена екскурсія музеєм управління Південно-Західної залізниці, де помічником начальника регіональної філії Південно-Західної залізниці, ПАТ Укрзалізниця, Абашидзе Аміраном Джумберовичем, були вручені, на згадку, подарунки ліцеїстам.

Для обміну досвідом здобувачам освіти Харківського професійного ліцею залізничного транспорту, була проведена цікава екскурсія в філію «Українська залізнична швидкісна компанія»   ПАТ «Українська залізниця». Учні проїхалися швидкісними поїздами HYUNDAI ROTEM та ТАРПАН, побували в кабіні.

Співробітниками філії було проведено пізнавальну екскурсію, для майбутніх залізничників, по технічній станції обслуговування поїздів Hyundai,Тарпан та Skoda Vagonka.


21.10.2018

 

Увага!

Харківський професійний ліцей залізничного транспорту 

проводить конкурс на здачу в оренду не житлового приміщення під буфет для організації харчування учнів ліцею. 

 тел.057-712-55-67


Оголошується конкурс на посаду стюарда швидкісних поїздів Інтерсіті та Інтерсіті+ !

Молоді, енергійні, кмітливі, запрошуємо Вас на роботу!

Конкурс відбудеться 18.10.2018 о 10 год. 00 хв. за адресою:м. Київ, вул. Привокзальна, буд 3.

Успішні кандидати повинні бути виконавчими і цілеспрямованими, а також бути здатними швидко вчитися.

Переваги роботи у нас:

-      гідна заробітна плата;

-      соціальний пакет;

-      офіційне працевлаштування;

-      комфортні умови праці у новітньому рухомому складі.

-      медичне страхування.

З конкретними вимогами до кандидатів можна ознайомитись за посиланням intercity.uz.gov.ua у розділі «Про компанію», підрозділ «Вакансії», де Ви також зможете завантажити анкету для участі в конкурсі. Кандидат на посаду стюард повинен мати неповну вищу освіту (молодший спеціаліст) та наявність диплому (свідоцтва) кваліфікованого робітника за професією провідник пасажирського вагона. Резюме або анкету надсилати за однією з адрес:

- ursc_secretary@uz.gov.ua

- вул. Привокзальна, буд 3, м. Київ, МПС 02096

Телефон для довідок 044 406 95 97.


19.09.2018 р.  Здобувачі освіти   групи №4 СРСПМЕС Харківського професійного ліцею залізничного транспорту  під керівництвом майстра виробничого навчання Сінюкова В.В. відвідали Музей історії та залізничної техніки - Філія "ПІВДЕННА ЗАЛІЗНИЦЯ", пройшлися трьома залами, прослухали цікаву екскурсією від директора музею Прохорова Андрія Миколайовича та зробили багато цікавих фото на відкритій площадці залізничної техніки.


 

Свято першого дзвоника – День знань!

  03 вересня 2018 відкрив двері Харківський професійний ліцей залізничного транспорту для 205 новоприбулих учнів.

    Відбулося традиційне щорічне свято – Урочиста Посвята у ліцеїсти. Наш навчальний заклад з радістю прийняв у свою залізничну родину нове українське молоде покоління, аби вони вміло здобували знання, вчилися переборювати труднощі, зростали і мужніли у стінах такого рідного залізничного ліцею. Тут кожен ліцеїст розкриває власну індивідуальність, неповторність та геніальність, адже наші діти – майбутній інтелектуальний потенціал України, майбутнє Укрзалізниці.

    З радістю в серці гордо та урочисто  ліцеїсти виголосили клятву, пообіцявши, що ліцей назавжди залишиться у їхніх юних серцях.

    На урочисту подію завітали почесні гості:

- Начальник ВП Електровозне депо «Харків-Головне» - Бартновський О.М.

- Голова профспілкової організації ВП Електровозне депо «Харків-Головне» Ющенко Ю.

- Завідувач лабораторії профпідготовки науково-методичний центр професійно-технічної освіти у Харківській області - Назарець З.О.

- Отець Віктор.

    Із словами привітання звернувся до здобувачів освіти, вчителів та батьків директор Харківського професійного ліцею Парака Олександр Анатолійович. У своїй промові він побажав усім учням гордо нести звання «Ліцеїст», а також підкреслив, що віднині кожен є невід’ємною частинкою ліцею.


08.06.2018р. команда здобувачів освіти Харківського професійного ліцею залізничного транспорту, брала участь в Квесті, який проходив в парку Машинобудівників. Наша команда представляла Холодногірський район і зайняла почесне 4 місце серед 9 районів міста. Вітаємо!


07.06.2018 р. Після занять, здобувачі освіти Харківського професійного ліцею залізничного транспорту, відвідали Меморіальний комплекс «Висота маршала Конєва». Зараз він складається з стели, церкви Іоанна-воїна (архітектор - А. В. Чечельницька) та будівлі музею.

В якості воєнно-патріотичного виховання учням була проведена екскурсія музеєм «Харківщина у роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.». Особливо вразило експозиція АТО.

Відвідавши музей, кожен учень виніс, щось своє.

 

Українська поетеса Ліна Костенко:

І жах, і кров, і смерть, і відчай,

І клекіт хижої орди,

Маленький сірий чоловічок

Накоїв чорної біди.

Це звір огидної породи,

Лох-Несс холодної Неви.

Куди ж ви дивитесь, народи?!

Сьогодні ми, а завтра - ви.

 

Любов до України та формування національної самосвідомості й гідності; дбайливе ставлення до рідної мови, культури, традицій; відповідальність за природу рідної країни; потребу зробити свій внесок у долю батьківщини; інтерес до міжнаціонального спілкування; прагнення праці на благо рідної країни, її народу - це головна мета виховання здобувачів освіти Харківського професійного ліцею залізничного транспорту.


31 травня 2018р. команда здобувачів освіти Харківського професійного ліцею залізничного транспорту брала участь у Квесті під девізом: «Наркотики ? Не моя тема!» на базі тренінгового центру Головного Управління Національної поліції в Харківській області. Команда «Славяне» зайняла почесне 4 місце серед 16 команд , які приїхали з багатьох регіонів України. Учні пройшли цікаві завдання про права людини, здоровий спосіб життя, поспілкувалися з патрульними поліцейськими, побачили виступи кінологів та виставку спецзасобів поліцейських підрозділів. Наприкінці свята спробували польову кашу.


31 травня 2018 року у Харківському професійному ліцеї залізничного транспорту відбулося спортивно-туристичне свято з нагоди міжнародного Дня захисту дітей.

Свято проходило під патронатом голови адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради, депутата Харківської міської ради Мусєєва М.С. на базі човнової станції що розташована у Холодногірському лугопарку.

У святі приймали участь:

• Команда Здолбунівського вищого професійного училища залізничного транспорту;

• Команда дитячої залізниці «Мала Південна», місто Харків;

• Команда Харківського професійного ліцею залізничного транспорту;

• Команда Локомотивного депо «Харків – Сортувальний»;

• Команда поліції «Сармат».

На святі були присутні почесні гості:

- голова адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради, депутат Харківської міської ради Мусєєв М.С.

- Начальник Управління освіти адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради Горбачова Інеса Ігоревна.

- Заступник начальника служби кадрів та соціальної політики Регіональної філії «Південна залізниця» Бойко Ігор Іванович.

- Директор Харківського державного будинку художньої та технічної творчості Варава Наталія Марківна.

- Заступник начальника локомотивного депо «Харків-Сортувальний» Регіональної філії «Південна залізниця» Сіротенко Юрій Валентинович.

- Директор Здолбунівського Вищого професійного училища залізничного транспорту Шевчук Руслан Іванович.

- Гетьман «Слобожанського козацтва Єднальне», генерал армії Гацюк Олександр Олексійович.

Змагання складалось з наступних етапів:

1.Туристична смуга перешкод

2.Штовхання колоди

3.Перетягування канату

4.Скалодром

5. Стрільба з лука

6.Пляжний волейбол

7.Квест

Всі команди мужньо змагалися за перемогу, у загальному підсумку перемогли команди:

I місце посіла команда Здолбунівського Вищого професійного училища залізничного транспорту.

II місце посіла команда дитячої залізниці «Мала Південна», місто Харків.

III місце посіла команда Харківського професійного ліцею залізничного транспорту.

Подяки за участь у змаганнях отримали:

-    команда Локомотивного депо «Харків – Сортувальний»;

 

-    команда поліції «Сармат».


30.05.2018 року для гостей зі Здолбунівського вищого професійного училища залізничного транспорту, викладачем Ольховською Вікторією Василівною, було продовжено знайомство з містом Харків та ознайомлення в цікавими місцями.

Першим відвідали Харківський історичний музей імені М.Ф. Сумцова, де для учнів Здолбунівського ВПУЗТ, була проведена екскурсія експозицією «Наш край у IX-XVIII століттях».

Потім учні пройшлися центром міста:

Харківський театр опери і балету імені Н. Ст. Лисенко

В саду ім. Т.Г.Шевченка, пройшлися по алеї почесних гостей кінофестивалю "Харківський бузок", сфотографувалися з Пам'ятником 50-ї паралелі — оригінальний знак у Харкові, символізує, що Харків є найбільшим містом на 50-й паралелі північної широти.

Пам’ятник Т.Г. Шевченко - одним з символів та головних визначних пам'яток Харкова є пам'ятник видатному українському поету і прозаїку, художнику-Тарасу Григоровичу Шевченку. Вважається найкращим пам'ятником Шевченка у світі і є одним з семи чудес Харкова. Скульптури, що оточують постамент, розділені на три етюди: перший являє собою зібрання «бунтівних» персонажів творів Т. Г. Шевченка: "Катерина", "Гайдамаки"; другий включає в себе фігури учасників російської революції: "Робітник з преклоненным прапором", "Студент", "Робітник з гвинтівкою", "Матрос", "Червоноармієць"; третій – зображення змін, що відбулися після революцій в радянській країні: "Селянин", "Шахтар", "Жінка з книгою".

Площа Свободи — центральна площа Харкова, найбільша в Європі.

Каразінський університет – один з найбільших і найстаріших вузів Україні.

Держпром або Будинок Державної промисловості - перший 13-поверховий хмарочос, пам'ятка архітектури в стилі конструктивізму, одна з трьох харківських висоток, збудована впродовж 1926—1928 років і є одним з семи чудес Харкова.

З метою професійної орієнтації та великим бажанням учні Здолбунівського ВПУЗТ відвідали Український державний університет залізничного транспорту, де познайомились з умовами вступу до вишу. Деканом факультету «Механіко-енергетичним», д.т.н. професором Устенко Олександром Вікторовичем, проведена екскурсія по університету, показано навчально-практичні лабораторії кафедр: «Експлуатація та ремонт рухомого складу» та «Вагони». Учні оглянули вагон-лабораторію, тепловоз ТЕ3 та сучасний обладнаний кабінет з пультом машиніста електропоїзда.

Після університету учні відвідали Музей історії та залізничної техніки - Філія "ПІВДЕННА ЗАЛІЗНИЦЯ", пройшлися трьома залами, прослухали цікаву екскурсією від директора музею Прохорова Андрія Миколайовича та зробили багато цікавих фото на відкритій площадці залізничної техніки.

Головою адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради, депутатом Харківської міської ради Мусєєвим Максимом Сергійовичем були виділені безкоштовні білети на атракціони для гостей з м. Здолбунова.

 

Гості розважились в Центральному парку культури та відпочинку ім. Максима Горького, де покаталися на найекстремальніших атракціонах: Колесо огляду, Американські гірки, Айр рейс «Зліт», Ланцюгова карусель «Арабія», Автодром та весело провели час.


29.05.2018 року в Харківський професійний ліцей залізничного транспорту завітали гості з Західної України, Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту. Викладачем Ольховською Вікторією Василівною була проведена екскурсія по місту Харкову (першою столицею України) з відвідуванням пам’яток архітектури та знайомлення з культурною спадщиною Слобожанщини.

Першим відвідали Музей фото ілюзій, єдиний в Україні. В учнів Здолбунівського ВПУЗТ залишились незабутні відчуття і радісні враження від тих крутих фотографій, які вони зробили тут!

Потім учні пройшлися центром міста та оглянули:

Кафедральний Благовіщенський собор, де зберігаються мощі репресованого харківського архієпископа, священномученика Олександра (Петровського).

"Будинок зі шпилем", є одним з "Семи чудес Харкова", незабутньою пам'яткою міста і його архітектурною прикрасою. Побудований в стилі "сталінського ампіру" в 1954-1967 рр.

Успенський собор, є одним з "Семи чудес Харкова", найстаріший православний храм в стилі російського

бароко й одна із самих головних визначних пам'яток Харкова. Дзвіниця Успенського собору XIX століття заввишки в 89,5 метра, займає 9 місце у світі в списку найвищих православних дзвіниць.

Покровський чоловічий монастир на його території знаходиться найстаріша зі збережених будівель міста - Покровський собор, який входить до числа "Семи чудес Харкова" і є однією з головних визначних пам'яток міста, учні Здолбунівського ВПУЗТ піднялися на дзвіницю Покровського собору та прослухали екскурсію від церковного служителя.

Пам'ятник Незалежності «Україна, що летить» урочисто відкритий 22 серпня 2012 року напередодні 21-ї річниці Незалежності держави та Дня міста Харкова (святкується 23 серпня).

Харківський академічний український драматичний театр ім. Т. Шевченка «Березіль».

Костел Успіння Пресвятої Діви Марії, єдиний  католицький собор в Харкові, літопис харківська католицька громада веде ще з 18 століття.

Мироносицька церква — православний храм, названий на честь Жінок-мироносиць.

"Дзеркальний струмінь"— один із символів Харкова, його візитна картка, одна з головних визначних пам'яток, що входять в число Семи чудес Харкова".

Пам'ятник закоханим - екстравагантна пам'ятка Харкова, летять фігури чоловіка і жінки, злитих в поцілунку, створюють арку, під якою, молодята і всі закохані зобов'язані поцілуватися, якщо хочуть, щоб їхня любов була надійною і багаторічної.

"Сім чудес Харкова" в міні-копії це сім символів міста, його обличчя і візитна картка. Ось список пам'яток Харкова, які в 2008 році включені в топ-7:

1. Будівля Держпрому (пл. Свобды, 5)

2. Комплекс Успенського собору (вул. Університетська, 11)

3. Пам'ятник Тарасу Шевченку (вул. Сумська, сад ім. Шевченка)

4. Кафедральний Благовіщенський собор (пл. Карла Маркса, 1)

5. Комплекс "Дзеркальний Струмінь" (вул. Сумська, сквер Перемоги)

6. Будинок зі шпилем" (пл. Конституції, 2)

       7. Покровський собор (вул. Університетська, 8)


11 травня 2018 року в Харківському професійному ліцеї залізничного транспорту відбувся День відкритих дверей.

Учні шкіл міста Харкова та Харківської області відвідали цей захід. Почесними гостям свята був:

заступник начальника локомотивного депо «Харків-Сортувальний» - Сиротенко Юрій Валентинович.

Викладачі ліцею провели для учнів шкіл ознайомчу екскурсію в музеї, навчальних кабінетах та в спортивному залі.Учні жваво цікавились різноманітними залізничними професіями, яким навчають у ліцеї.10.05.2018р. Представниками ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОІ ПОЛІЦІІ В ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ в межах співпраці була проведена благодійна акція! Уповноважені особи подарували учням ліцею формений одяг!

Дякуємо керівництву ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОІ ПОЛІЦІІ за підтримку учнівськоі молоді ліцею!


Колектив Харківського професійного ліцею залізничного транспорту разом з учнями долучилися до всеукраїнської акції «За чисте довкілля», в рамках якої 21.04.2018 проведено день благоустрою території роботодавця "Моторвагонногодепо РПЧ1"


Колектив Харківського професійного ліцею залізничного транспорту разом з учнями долучилися до всеукраїнської акції «За чисте довкілля», в рамках якої 21.04.2018 проведено день благоустрою території м. Харків. Завдяки щорічній весняній акції ...


03 квітня 2018 року в Харківському професійному ліцеї залізничного транспорту відбулися непланови протипожежні тренування.

                              

1. Вступне слово нач. штабу Цивільного Захисту. Мета-донести до учнів сутність навчань.

2. Знайомство учнів з фільмами по пожарній безпеці: «пожежа на футбольному стадіоні в м. Лондон»; «пожежа в ТРЦ Зимня вишня»; науково методичний посібник МЧС України «пожежа в квартирі».

3. Виступ завздравпункту тема « Травми які отримують постраждалі під час пожежі та перша медична допомога при цьому».

4. Виступ викладача «Захист Вітчизни» тема практичне використання протигазів при пожежі.

5. Виступ завідуючої завгосподарства тема інформація про наявність пожежних виходів та їх стан.

6. Виступ інженера з охорони праці поведінка учнів та робітників ліцею при виникнення пожежі. Користування інформаційними табличками та планами евакуації при пожежі.

7. Підведення підсумків протипожежних об’єктових навчань.

8. Заключне слово директора ліцею.


30 березня 2018 року в Харківському професійному ліцеї залізничного транспорту відбулися батьківські збори групи №9 «Слюсар з ремонту рухомого складу», були запрошені представники вечірніх шкіл. Під час зборів обговорювалось питання PISA-2018, підготовка та проведення тестування серед учнів групи. Батьки разом з дітьми розглядали приклади завдань, обговорювали з представниками шкіл, умови підготовки до PISA-2018. В другій частині зборів класним керівником Ольховською В.В. було проведено аналіз успішності та поведінка в групі, заплановано з батьками план заходів до червня 2018 року (поїздки, екскурсії).


27 березня 2018 року викладачі спец предметів Ольховська В.В. та

Яковенко О.М. провели уроки та екскурсію Моторвагонним депо РПЧ1, для дуальної групи №5 «Помічник машиніста електровоза; помічник машиніста електропоїзда; слюсар з ремонту рухомого складу». Під час виїзних уроків учні наочно оглянули ремонтні дільниці та відділення депо ТО-3, ПР-1, ПР-2, викладачем Ольховською В.В. було розказано конструкцію електропоїзда ЕР2, візок, колісні пари, автозчеп, кузов, міжвагонні з’єднання, слюсарями депо були показані основні прийоми ремонту: колісних пар, тягових двигунів, компресорів, допоміжних машин, електричних апаратів, струмоприймачів, з характеристикою інструменту та обладнанням, яке застосовується при ремонті. Цікавим було дивитись за проведенням ТО-4 обточування колісних пар без викочування з під секції електропоїзда. Викладач Яковенко О.М. показав роботу локомотивної  бригади, особливо майбутніх помічників захопила поїздка в кабіні машиніста, де кожен себе представив в ролі помічника машиніста електропоїзда.

Приємною несподіванкою було побачити нещодавніх випускників ліцею, а зараз робітників депо, справжніх залізничників: Вельму Віктора, Чернякова Дмитра, Воробйова Антона, серце радує чути від робітників, що наші випускники хороші, відповідальні працівники депо РПЧ1.

 


27.03.2018р.З метою виховання почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії , культурних та історичних цінностей , формування здібностей до аналізу зовнішнього та внутріполітичного становища , вміння на цій основі самостійно адекватно  оцінювати події що відбуваються в державі і світі , свою роль та місце в цих подіях,в ліцеї відбулась зустріч учнів з представниками ЦСССДМ Холодногірського району міста Харкова.


З метою розвитку творчих здібностей, виховання поваги до обраненої професії, 26.03.2018 року в Харківському професійному ліцеї залізничного транспорту відбувся конкурс  « Міс в погонах» в конкурсі приймали участь учениці групи № 1 з професії «Провідник пасажирського вагону» , конкурсантки були відзначенні подарунками та дипломами. Титул « Міс в погонах» отримала Дурнева Тетяна. 


З метою виховання у молодого покоління почуття патріотизму , відданості загальнодержавній справі, зміцнення країни , активної громадянської позиції ураховуючи суспільно - політичну ситуацію, що склалася в Україні 20.03.2018р. в Харківському професійному ліцеї залізничного транспорту відбулася зустріч учнів ліцею з представником Державної прикордонної служби України заступником начальника відділу з добору у Харківський області майором Степановим С.М.


В закінчення екскурсійного туру 15 березня учні Харківського професійного ліцею приїхали до міста Києва, учні відвідали дев’яту міжнародну виставку «Сучасні заклади освіти», Харківський професійний ліцей залізничного транспорту отримав відзнаку «Лідер професійної (професійно-технічної) освіти 2018 року».

Після виставки учні оглянули музей Авіації, під час екскурсії, познайомилися з літаками та гвинтокрилами морської, воєнної, громадянської авіації, урядовим літаком та літаком який здійснював перельоти в Антарктиду.

Учні з цікавістю оглядали кабіни літаків та гвинтокрилів, сідаючи в крісло, представляли себе капітаном судна.

В якості воєнно-патріотичного виховання учні були на Хрещатику, Майдані, пройшлися стежками Революції Гідності (алеєю Героям Небесної Сотні), відвідали Національний музей історії України  в Другій світовій війні.


Продовжується екскурсійний тур по західній Україні 14 березня учні Харківського професійного ліцею відвідали місто Острог, під час екскурсії, учні відвідали

Острозьку академію найстаріший заклад України, познайомились з музеєм Академії, спустилися до підземелля монахів та пройшлися потаємними стежками.

Відвідали Острозький Замок, пройшлися старовинними баштами, де жили князі Острозькі, найбагатші люди того часу. Відвідали замкові музеї де представлені пам’ятки архітектури книги, ікони, зброю.

Ввечері вихователь гуртожитку Ковтун А.О. провела майстер-клас з розписуванням писанок, були різні технології з розписування, діти задоволені. 


Продовжується екскурсійний тур по Західній Україні, 13 березня учні Харківського професійного ліцею залізничного транспорту відвідали місто Луцьк (Волинь), під час екскурсії, учні пройшлися по старій частина міста, яка знаходиться в низині, а саме:

Замок Любарта, XIII—XIV ст. Оборонна споруда, символ міста. Учні оглянули музей дзвонів, книги та зброї у замку, Вежу Чарторийських, Будинок Фальчевського (Пузини). Учні піднялися на високу башту, де відкрився чудовий вид на територію замку так околиці.

Було оглянуто ряд культових споруд:

Кафедральний собор Св. Апостолів Петра і Павла з монастирем єзуїтів та підземеллями, 1639 р., учні пройшлися по тунелях підземелля, особливо вразило учнів колодязь та розташовані в’язниці навколо нього, величезна кількість залишків закатованих та загиблих у Другій Світовій Війні, такі місця змушують переосмислити дійсність.

Комплекс монастиря та костелу Св. Хреста бернардинів (Свято-Троїцький кафедральний собор), Синагога, Лютеранська кірха, Вірменська церква, Архітектурний комплекс Луцького братства, Покровська церква, Домініканський монастир, Монастир тринітаріїв, Монастир шариток, Монастир бригідок, Церква Великомученика Юрія Переможця.

Учні відвідали будинок з химерами скульптора Миколи Голованя, який вражає своєю незвичайністю, начебто потрапляєш у казку.

Ввечері після екскурсії відбулися змагання з волейболу між командою Харківського професійного ліцею залізничного транспорту та командою Здолбунівського вищого професійного училища залізничного транспорту. Наша команда з капітаном Тарнавською Дарією, в нелегкому двобої з маленьким відривом, виборола перемогу у здолбунівців.


12 березня учні Харківського професійного ліцею приїхали до Здолбунівського вищого професійного училища залізничного транспорту, для обміну досвідом.

Була організована екскурсія по училищу, учні оглянули навчальні кабінети, слюсарні майстерні, спортивну залу. Проведена зустріч з учнівським самоврядуванням училища, в вигляді круглого столу, учні познайомились та поспілкувалися на різні теми.

Команда учнів ліцею брала участь в: Інтелектуальні грі Брейн-ринг по гальмам рухомого складу, Спортивному заході «Куб», зайняла 2 місце.

В «Кулінарних перегонах» команда ХПЛЗТ, зайняла 1 місце, приготувавши смачне рагу, яке підкорило серця журі.


В рамках екскурсійного туру на західну Україну 11 березня учні Харківського професійного ліцею відвідали місто лева Львів, під час екскурсії, учні відвідали центр міста, а саме: Площа Ринок, Собор Святого Юра, Кафедральний Латинський костел, Вірменський квартал (Вірменський кафедральний собор), Італійський дворик, Ринок «Вернісаж», каплиця Боїмів, каплиця Кампіанів, Домініканський собор,

та єдиний в Україні музей зброї «Арсенал».

Піднялися на Міську Ратушу (406 сходинок), де відкрився красивий вид на старе місто, з оглядом старовинного годинника.

Відвідали  Львівський національний академічний театр опери і балету імені Соломії Крушельницької, другий в Європі по архітектурі театр.

Підкорили гору «Високий замок» де відкривається красивий вид на місто, найвища точка Львова.


Привітання  Харківського професійного ліцею залізничного транспорту

з 8 березня!


26 лютого відбулася зустріч учнів Харківського професійного ліцею залізничного транспорту з представниками Харківських Козаків. В конференц-залі проведено урок патріотичного виховання, найкращих учнів-козаків було відзначено грамотами за мужність.


23 лютого 2018 року в якості патріотичного виховання учні Харківського професійного ліцею залізничного транспорту відвідали Виставку «Неоголошена війна – солдатські фотографії» на території Південного вокзалу. Учні познайомились з сучасною історією України, військовими фото - кадрами, які відображають життя людей на передовій.


Виховна година 

Цивільна оборона. Дії населення під час надзвичайних ситуацій.

Мета. Поглибити знання учнів щодо надзвичайних ситуацій, їх типів, причин виникнення. Ознайомити з правилами поводження під час надзвичайних ситуацій та способами захисту від надзвичайних ситуацій.

Розвивати логічне мислення, образну уяву. Виховувати дисциплінованість, відповідальність за свої дії, організованість.


18 листопада 2017 року 


        73 роки тому, восени 1943 року, наші батьки і діди остаточно звільнили Україну від кривавої  фашистської навали. Це була мужня і героїчна доба і вона золотими літерами вписана в історію нашої землі. Честь і слава тим, хто визволяв нашу батьківщину від нацистської окупації. Сьогодні усі ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, хто склав голови у цій жорстокій боротьбі. Велика шана і подяка живим ветеранам, які сьогодні є не тільки свідками великих подвигів минулого, але були і є нагадуванням про те, що жахіття війни ніколи більше не має повторитися.  З нагоди 73-ї річниці визволення України від фашистських загарбників в ліцеї відбулись наступні заходи:

  •  В навчальних групах були проведені класні години «Війні не буде забуття». 
  •   Тематична виставка у бібліотеці  «Пам'ять священна»
  •   27 жовтня о 11.00 в ліцеї відбулась загальна лінійка, з нагоди вшанування 73-ї річниці визволення України    від  фашистських загарбників 

 З нагоди цієї дати для учнів ліцею 23 жовтня була організована екскурсія до      м. Києва. Учні відвідали Музей історії Другої Світової Війни, де дізналися про історію військової техніки, сухопутних, повітряних військ та залізничного транспорту, зокрема про бронепоїзди. Ознайомились з цікавими сторінками з історії України та військовими подіями на території України. Учні здобули нові знання та запам’ятали факти життєво значущі для українського народу!  


23-26 жовтня 2017р. м.Київ

 Учні та викладачі Харківського професійного ліцею ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ в рамках духовно-патріотичної екскурсії до міста Київ взяли участь у Міжнародній освітянській виставці "Інноватика в сучасній освіті". Ліцей здобув срібну медаль із всіх професійно-технічних навчальних закладів залізничного спрямування. Також ціллю екскурсії було познайомити майбутніх залізничників із історичною спадщиною Української залізниці. Учні відвідали Київську дитячу залізницю, де чекала на всіх неймовірна екскурсія справжнім вузькоколійним паровозом, різними типами пасажирських вагонів ПВ-40 та PAFAVAG, цікаві учнівські модернізовані класи та багато іншого. Не оминули і виставку історичного рухомого складу Південно-Західної залізниці, на якій майбутні кадри Укрзалізниці мали змогу дізнатися про багату історію залізничного транспорту України, відчути різницю у розвитку рухомого складу залізниці тих часів та сьогодення і звичайно отримати багато гарних, позитивних емоцій та вражень! Колектив Харківського професійного ліцею ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ завдячує за професійні, підготовлені та дуже цікаві екскурсії до підрозділів Південно-Західної залізниці Начальнику відділу історичної спадщини ПАТ "Українська залізниця" Vlad Plahotnyuk Починаючи з комунікації, разом доб'ємося великих звершень та перемог галузі!


17.10.2017р.


13.10.2017 у Харківському професійному ліцеї залізничного транспорту відбулося свято присвячене дню захисника України !, також конкурс збери осінь в букет. На святі були почесні гості учасники АТО та Слобожанське  козацтво  "Єднальне"


23 вересня на базі Дитячо-юнацької спортивної школи №2 (вул. Сидора Ковпака, 5-а)

відбулися  обласні змагання з веслування на байдарках і каное «Харківська хвиля» в змаганнях брали участь близько 160 спортсменів з Дніпра, Запоріжжя, Енергодара, Кременчука, Полтави, Харкова та області.

Команда з викладачів і ліцеїстів Харківського професійного ліцею залізничного транспорту, прийняла участь в турнірі - гонці на човні «Дракон», і отримала 2-ге призове місце серед 9-ти команд.

Вітаємо переможців!!!!


 19.09.2017р. Екскурсія учнів ХПЛЗТ групи №5 ПМЕС в музей залізниці м.Харьківа


 13.09.2017р. Виховна година з учнями гр №9 СРРС 


01 вересня 2017 року у концертній залі Харківського професійного ліцею залізничного транспорту відбулася урочиста лінійка присвячена Дню знань.

Сьогодні твоє свято:  ти відкриваєшь для себе яскравий і великий світ знань!

Бажаю тобі успіхів на цьому шляху та неймовірних відкриттів!

З Днем знань!

Download
1 урок 2017.pdf
Adobe Acrobat Document 1.8 MB

ВІТАЄМО НОВИХ ЛІЦЕЇСТІВ - МАЙБУТНІХ КАДРІВ УКРАЇНСЬКИХ МАГІСТРАЛЕЙ!

30 серпня 2017 року у концертній залі Харківського професійного ліцею залізничного транспорту відбулося урочисте зібрання учнів ліцею залізничного профілю з приводу посвячення до лав "Ліцеїстів". Більше 140 учнів отримали фірмовий формений шиврон ліцею та залізничні погони. У програмі заходу всі учні склали клятву: "Безперечно слугувати залізничному транспорту України". На захід були запрошені батьки, викладачі, майстри виробничого навчання.

В. о. директора ліцею Парака Олександр Анатолійович привітав учнів із посвятою у справжні майбутні залізничники та побажав гарного навчального року. В рамках заходу відбулося знайомство учнів із класними керівниками і майстрами груп виробничого навчання. На заході було більше 300 глядачів та гостей, які із захопленням стали учасниками офіційних вручень та концертного блоку.


 22.06.2017 у Харкові пройшов другий аматорський велопробіг залізничників «Українська залізниця єднає державу», присвячений 21-й річниці Конституції України. Під час заходу близько 120 працівників усіх регіональних філій та філій ПАТ «Укрзалізниця» здолали на велосипедах відстань у 11,5 км.  Учні та викладачі ХПЛЗТ також здолали  відстань у 40 км.


10-11 червня 2017 року на річці Харків, пляжно-розважальному комплексі «Акважур» і в сквері «Стрілка» відбувся грандіозний Всеукраїнський фестиваль "Water fest 2017".

В рамках Фестивалю відбувся парад-маскарад по річці «Харків» від Журавлівського гідропарку до скверу «Стрілка» на байдарках, каяках та безпечних відповідних плав засобах, в якому взяли участь учні та викладачі Харківського професійного ліцею залізничного транспорту!

Для дітей це було дуже цікаво і незвично, адже наші учні керують тепловозами і електровозами, а сьогодні вони стали по справжньому спортсменами і багато чому навчилися у водному спорті! Ми, як педагоги, намагаємося наших учнів навчати не лише в напрямку залізничного транспорту, а й формувати з них всебічно розвинених особистостей!

 Більше 200 суден пройшли карнавалом по Харкову, а всі члени екіпажів отримали гарний настрій і заряд позитиву на все літо!


01.06.2017 учні та викладачі Харківського професійного ліцею залізничного транспорту брали участь у першому Всеукраїнському залізничному флеш-мобі "Разом у майбутнє", який присвячений до Дня захисту дітей.

http://www.pz.gov.ua/news/razvorot.php?id=4616


Свято здорового способу життя

30 травня 2017 року з метою пропаганди і широкого використання засобів фізичної культури та спорту у підготовці молодого покоління до захисту Батьківщини, реалізації національно-патріотичного виховання, формування здорового способу життя учнівської молоді у Харківському професійному ліцеї залізничного транспорту відбулося спортивно-туристичне свято, присвячене Дню захисту дітей.

У святі взяли участь команди Харківського професійного ліцею залізничного транспорту, Державного професійно- технічного навчального закладу «Центр професійно-технічної освіти № 3 м.Харкова», КП «Харківський метрополітен», Електровозне депо «Харків- Головне» (ТЧ-2), Моторовагонного депо «Харків» (РПЧ-1), Локомотивного депо «Харків-Сортувальний» (ТЧ-10), ГО «Гранат». Програма свята містила інтелект-квест та спортивно-туристичну естафету. Почесними гостями свята стали:

- помічник – консультант начальника головного управління національної поліції України у Харківській області Виштейн В.М.

- Верховний отаман, генерал армії козачих військ Слобожанське Козацтво Єднальне Гацюк О.О.,

- Начальник виробничого підрозділу електровозного депо «Харків - Головне» регіональної філії «Південна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» Бартновський О.М., - Начальник виробничого підрозділу моторвагонного депо «Харків» регіональної філії «Південна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» Олійник О.В.,

- Головний ревізор з безпеки руху поїздів КП «Харківський метрополітен» Русанов І.І.,

- заступник начальника виробничого підрозділу Локомотивне депо «Харків-Сортувальне» регіональної філії «Південна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» Сіротенко Ю.В.,

- директор Харківського державного будинку художньої та технічної творчості Варава Н.М.,

- завідуюча лабораторією Науково-методичного центру ПТО у Харківський області Назарець З.О.

Провідним на святі  був художний керівник - заслужений артист України Аміран Абашидзе

Для учасників змагань і гостей співали фіналісти "Х-Фактора"

Сімулік Валерія і Морозов Вадим.

http://mon.gov.ua/usi-novivni/povidomlennya/2017/06/01/u-xarkovi-uchni-pozmagalisya-v-shotlandskomu-bagatoborstvi/


20.05.2017 Солісти структурного підрозділу "Концертно-музичний відділ" Харківського професійного ліцею залізничного транспорту на чолі з художнім керівником - заслуженим артистом України Аміраном Абашидзе, взяли участь у організації та проведенні святкового благодійного балу-аукціону "Подаруй світло". Разом із курсантами та керівництвом Національним університетом внутрішніх справ, керівниками ГО "ГРАНАТ", депутатами Харківської міської ради та гостями із Харківської Обласної Державної адміністрації наші артисти внесли великий вклад в розвиток майбутнього України - дітей! Зібрані кошти підуть на лікування дітей із вадами зору!


13 травня  учні Харківського професійного ліцею залізничного транспорту брали участь у благодійному концертному заході що присвячений до дня матері.


09 травня 2017 року колектив ХПЛЗТ та учні ліцею взяли участь у заході присвяченому "Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні"

 


 Жалобні заходи до Дня пам'яті та примирення пройшли 8 травня 2017 року на Меморіальному комплексі Слави


27 квітня 2017 року в Харківському професійному ліцеї залізничного транспорту відбувся День відкритих дверей. Учні шкіл міста Харкова та Харківської області відвідали цей захід. Почесними гостями свята були:

  • голова Холодногірського району міста Харкова – Мусеєв Максим Сергійович;

  • депутат Харківської обласної ради – Ткаченко Олександр Юрійович;

  • заступник начальника локомотивного депо «Харків-Сортувальний» - Сиротенко Юрій Валентинович.

На концерті присвяченому Дню відкритих дверей співала фіналістка конкурсу «Х-фактор» Валерія Симулік. Викладачі ліцею провели для учнів шкіл ознайомчу екскурсію в музеї, навчальних кабінетах та в спортивному залі.

 

Учні жваво цікавились різноманітними залізничними професіями, яким навчають у ліцеї. 


23-24.03.2017 року в ХПЛЗТ відбулася бесіда з елементами тренінгової гри "Єдина справжня розкіш - це розкіш  людского спілкування" ,та відеолекторій на тему:"Профілактика негативних звичок"


09.11.2016р. у ХПЛЗТ відбулася лекція з учнями першого курсу на тему:"Принципи безконфліктного спілкування" провели студентки ХНУ ім. Каразіна  соціального ф-ту Бородуля А.С.,Садовнікова О.С.